iStock_000005062118_Large.jpg

03.12.2020  |  Yayın

Zengin ve özgün sektörel haber içeriği ile dikkat çeken Madencilik Türkiye Dergisi'nin dosya konusu "Altın Madenciliği" olan 91. sayısı çıktı. DAMA Mühendislik'in "EPCM Projeleri İçin Tam Ölçekli Sistematik Adımlar" başlıklı yazısında bir madencilik yatırımının kaynak tahmininden üretim sürecine kadar tüm aşamaları gösterilmektedir. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak yazıya ulaşabilirsınız.

Maden Arama Hizmtleri
Maden Arama Hizmtleri
 
Dama Mühendislik Logo

DAMA Mühendislik, maden arama, işletme ve cevher hazırlama alanında ülke içinde ve dışında mühendislik hizmetleri sunmak üzere 2005 yılında kurulmuş; temel hedefi, uluslararası standartlarda hizmet üretmek olan bağımsız bir mühendislik şirketidir.

DAMA Mühendislik, Türkiye dahil olmak üzere Balkanlar, Orta Asya, Afrika ve Orta Doğu’daki projelerin birçoğunda yığın liçi ve siyanür teknolojilerinin test ve uygulama aşamalarında Amerika, Reno merkezli Kappes Cassiday & Associates (KCA) ile ortak çalışmalar yürütmektedir.

DAMA Mühendislik, alanında uzman QP ve PE sertifikalı mühendislerinin yanı sıra Avrupa ve Amerika’dan tecrübeli jeologlar, metalurjist ve maden mühendisleri ile iş birliği yapmaktadır. Ekibimizi incelemek için tıklayın.

conquering_darkness-downsized.jpg

KARANLIĞI BİLİMLE AYDINLATIYORUZ

*Scientia Vincere Tenebras

 
Hizmetler
Dama Mühendislik Maden Arama Hizmetleri
Jeoloji

DAMA’nın uzman jeolog kadrosu, tüm jeolojik arama süreçlerini JORC veya NI43-101 standartlarına uyumlu olarak, zamanında ve hızlı karar süreçleri ile sadece gerekli yatırım kararlarını göz önünde bulundurarak, optimum maliyetlerle yönetmeyi amaçlar. 

Maden

DAMA, tüm madencilik çalışmalarında dönüştürücü faktörleri (Madencilik, işletme, metalürjik, ekonomik, pazarlama, yasal, çevresel, sosyal, idari ve yönetsel) göz önünde bulundurarak sektör için etkili ve akıllı çözümler üretmektedir. 

Cevher Hazırlama ve Metalürji

DAMA, cevhere özgün zenginleştirme yöntem seçimi, akım şeması geliştirme, ekipman seçimi, proses yatırım ve işletme maliyetlerinin belirlenmesi gibi tüm ölçeklerde tesis tasarım çalışmaları yapmaktadır.

Teknik Rapor

DAMA, kapsam (Scoping) çalışmasından, fizibilite raporu aşamasına kadar her seviyede uluslararası standartlarda, bankalar ve borsalar tarafından kabul gören raporlama çalışmasını hızlı ve etkili bir şekilde tamamlayarak işverenin proje ile ilgili karar verme sürecine yardımcı olmaktadır.

EPC/M

DAMA Mühendislik anahtar teslim proje sözleşmesi kapsamında mühendislik, tedarik, inşaat, proje yönetimi ve devreye alma hizmetleri vermektedir.

 
Dağ Manzarası

Haberler & Duyurular

05.02.2020  |  Eğitim

DAMA Mühendislik'ten Dr. Yusuf Ziya Özkan ve Mehmet Ali Akbaba tarafından ve MJD (Maden Jeologları Derneği) organizasyonu ile 01-02 Şubat 2020 tarihlerinde 'MADEN KAYNAK TAHMİNİ' eğitiminin 4. ve son aşaması olan "MODEL DOĞRULAMA, KAYNAK SINIFLAMA VE RAPORLAMA" eğitimi verilmiştir.

Dama Mühendislik - Eğitim
Dama Mühendislik - Eğitim